به وب سايت من خوش آمديد
جستجو گر سايت

عبارت مورد جستجو :
 ساری - ایرنا - رئیس اتحادیه صنعت دامپروری کشور گفت: اختصاص یارانه به دامداران یک ضرورت است و این امر در بسیاری از کشورهای پیشرفته دنیا انجام می شود.
[رئیس اتحادیه صنعت دامپروری کشور: اختصاص یارانه به دامداران یک ضرورت است]

اله یار ولی زاده شامگاه چهارشنبه در جلسه بررسی مشکلات دامداران بابل در مسجد امام علی(ع) حیدر کلای این شهرستان بیان کرد:محصولات دام و طیور به علت ظرفیت خوبی که برای صادرات وجود دارد و از سویی دیگر برطرف کردن نیازهای داخلی یک کشور مهم است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.
وی اظهارداشنت: دامداران مازندرانی به صورت نیمه صنعتی تولیدات خود را انجام می دهند و بیش از 50 درصد دامداران سبوس مصرف می کنند.
وی گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 40 هزار تن سبوس در کل استان مازندران توزیع شده است که در بخش های دام ، طیور و همچنین کارخانجات دام و طیور مورد استفاده قرار گرفت.
وی بیان کرد: دامداران بابلی از ابتدای سال تاکنون دو هزار تن سبوس با قیمت هر کیلو گرم شش هزار و 200 ریال دریافت کردند.
در ادامه معاون امور دام جهاد کشاورزی مازندران بیان کرد: به علت قطعه قطعه شدن زمین و همچنین کشت دوم برنج ، دامداران با مشکل علوفه مواجه هستند که در تلاشیم با افزایش واردات سبوس به استان این مشکل برطرف شود.
عطایی نژاد افزود: از بین 63 محصول کشاورزی ، مازندران در 14 محصول رتبه نخست را دارد و این نشان از اهمیت تولید در مازندران می باشد.
وی گفت: متاسفانه دامداران با مشکلاتی که مواجه اند سعی دارند از تعداد دام های خود کم کنند تا مشکلاتشان مرتفع شود.
وی اضافه کرد: مازندران 25 درصد از مصرف سبوس را در این استان می تواند تولید کند و 75 درصد آن از استان های دیگر وارد می شود.
وی گفت: یکی دیگر از راههای حمایت از تولید کنندگان تعرفه بستن برگوشت های وارداتی و تشویق صادرات است.
در این مراسم همچنین دامداران مشکلات خودشان را در بخش تسهیلات بانکی، کمبود خوراک دام، اختصاص یارانه سبوس مطرح کردند
صفحات سايت